Podstawowe kosmetyki do makijażu

makeup-480977-mWiele kobiet ma problemy ze wyborem odpowiednich kosmetyków do makijaż zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Dlatego też na początku chciałabym przedstawić podstawowe kosmetyki do makijażu, w które powinna się zaopatrzyć każda kobieta.

Jeśli chcemy by nasza cera prezentowała się nieskazitelnie, beż żadnych niedoskonałości, to powinniśmy wybrać podkład do twarzy. Pamiętajmy by jego kolor zmieniać w zależności od pory roku. Do ukrycia drobnych niedoskonałości, takich jak pryszcze wybierzmy korektor w sztyfcie, a do zamaskowania cieni pod oczami korektor w płynie. Do podkreślenia oczu wybierzmy dobry tusz – to podstawa każdego makijażu. Do makijażu dziennego wystarczy wytuszować dobrze rzęsy, natomiast jeśli chcemy wykonać makijaż wieczorowy wybierzmy cienie do powiek i/lub kredkę do oczu. W zależności od oczekiwanego efektu do ust wybierzmy błyszczyk lub szminkę. Na koniec makijaż utrwalmy makijaż sypkim lub prasowanym pudrem, latem możemy użyć pudru brązującego. Ważnym elementem jest tez róż do policzków, który nadaje świeżości naszej cerze.

Podstawowy zestaw dobrych kosmetyków pozwoli nam wykonać każdy makijaż. Warto poświęcić trochę czasu by skompletować dobrane do naszego typu urody kosmetyki, które wykonturują twarz, podkreślą oczy i usta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s